“Мамо, я бачу війну!”: російсько-українська війна очима дітей (2021-2022 н.р.) – ліцей “Інтелект”

Нехай квітне Україна,
Хай відродиться земля,
Суверенна, рідна, вільна
Хай стражданна, та своя!

Голос українських дітей має чути увесь світ так само, як бачить завзяту оборону наших Збройних Сил! Важливо памʼятати: діти не менш ніж дорослі на собі відчувають жахіття та тривожності від війни, що й відображається у їхній творчості. У воєнний час, відтак, особливо важливо дати молоді слово, слово творче, можливість висловлення всього, що на серці.

Учнівство ліцею “Інтелект” віддано долучилися до всеукраїнського проєкту “Мамо, я бачу війну” (“Mommy, I See The War”). Дитячим пензлем мовить істина: на малюнках бачимо успішне майбутнє суверенної України, до якого ми рішуче рухаємося щодня й щомиті. Все буде Україна!

Транскрипт відео:
[Для людей України мирне життя зупинилося близько 5-ї ранку 24 лютого 2022 року: на території України пролунали вибухи – росія оголосила Україні війну та підло обстрілює мирні міста.

В Україні триває війна. Наше життя розділилося на “до” та “після”. Зухвалий наступ російської армії крокує українськими містами. Діти на власні очі побачили війну – той біль, відчай, страх. Тисячі людей терміново евакуюються до більш безпечних регіонів, однак більшість з них не мають куди їхати.

І цей день чорною сторінкою увійде в історію нашої держави. Але, попри все, кожен [та кожна українка та] українець промовляє: “І хто б там що не говорив, а згине зло і правда переможе, бо ми стоїмо на своїй землі, наші воїни захищають нас, і ми за правду, за волю, за наше щасливе майбутнє”.]

Матеріал готували: заступниця директора з виховної роботи Шубіна Н.М., вчителька мистецтва Корнієнко Т.В. (озвучення), бібліотекарка Боєва В.І. та інженер ліцею Булатов Д.Д.
Малюнки – учнівство ліцею з початку військових дій.
Музична композиція – Макс Барських “Буде весна”, Best Music, 2022 ℗