І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ  в ліцеї « Інтелект»

 1. Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України , органів місцевого самоврядування, Статуті ліцею «Інтелект».
 2. Здобувач освіти приходить в ліцей за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.
 3. Не можна приносити на територію ліцею з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
 4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
 5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з ліцею та його території в урочний час.
 6. У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.
 7. Здобувач освіти повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
 8. Поза ліцеєм здобувачі освіти поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я ліцею.
 9. Здобувачі освіти бережуть майно ліцею, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території ліцею.
 10. До здобувачів освіти, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
 11. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або ліцейній адміністрації.
 12. Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у ліцеї та за його межами.
 13. Не дозволяється жувати гумку, користуватися мобільним телефоном на уроках..
 14. Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені ліцейною програмою.
 15. На першу вимогу вчителя здобувач освіти зобов’язаний давати щоденник.
 16. Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
 17. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

 1. Здобувачі освіти входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
 2. Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.
 3. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
 4. Заняття у ліцеї проводяться за кабінетною системою. За кожним здобувачем освіти у кожному кабінеті закріплено окреме місце. Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
 5. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
 6. Здобувач освіти на уроці зобов’язаний виконувати всі вимоги вчителя.
 7. Під час відповіді на запитання вчителя здобувач освіти повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
 8. Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
 9. На уроці здобувач освіти має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
 10. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково присутні в залі.
 11. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.
 12. Здобувач освіти має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
 13. Здобувач освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ

 1. Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний:

– підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

– вийти з класу, якщо попросить вчитель;

– учні на перервах знаходяться на своєму поверсі;

– підкорятися вимогам чергового вчителя по поверху;

– при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються і звільняють дорогу;

– учням забороняється входити до вчительської без дозволу;

– забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.

 1. Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.
 2. Під час перерви здобувачі освіти можуть вільно пересуватися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня).
 3. Під час перерв здобувачам освіти категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.
 4. Під час перерв забороняється бігати по ліцею, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.
 5. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями і іншими предметами, застосовувати фізичну силу.
 6. У ліцеї та на його території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
 7. Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.
 8. На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
 9. Після закінчення навчальних занять здобувач освіти має отримати одяг у гардеробі, залишити приміщення ліцею, дотримуючись правил ввічливості.

ІV. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У ЇДАЛЬНІ

 1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
 2. Здобувачі освіти повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
 3. Здобувачі освіти приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
 4. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
 5. Здобувачі освіти самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
 6. 6. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна ліцейної їдальні.
 7. 7. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
 1. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
 2. У ліцеї добувачі освіти повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу – діловий, класичний. Для уроків фізичної культури, трудового навчання, хімії обов’язкова спеціальна форма.
 3. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
 4. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого собе і суспільства.
 5. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.
 6. Знаходитися в ліцеї у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
 7. На урочисті загальноліцейні заходи здобувачі освіти приходять у святковій формі.
 8. На вечори, концерти здобувачі освіти вибирають одяг по рекомендації батьків та на свій розсуд.

VІ. ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І ЛІЦЕЮ

 1. Черговий по класу здобувач освіти під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.
 2. Черговий здобувач освіти має право зробити зауваження іншим здобувачам освіти щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.
 3. Черговий клас по ліцеї має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по ліцею триває один навчальний тиждень протягом робочого дня.
 4. Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по ліцею, за виконанням всіма здобувачами освіти цих правил.

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території ліцею і при проведенні ліцейних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.
 2. За порушення цих Правил та Статуту ліцею здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:

– усне зауваження;

– запис зауваження в щоденник;

– винесення догани, включно із занесенням її в особисту справу здобувача освіти.

– виклик  здобувача освіти самого або з батьками на засідання Ради профілактики;

– відшкодування завданої здобувачем освіти матеріальної шкоди його батьками.

 1. Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти ліцею і є обов’язковими для виконання на всій території ліцею, а також під час усіх заходів, що проводяться ліцеєм.