Психологічна скарбничка

Сьогодні про важливість відпочинку і достатнього сну

Втома –  стан, що сигналізує про нестачу енергії і необхідність її поповнення.
У такому стані не лише знижується здатність діяти, але і знижуються опір організму до стрес-факторів, можливості  пристосування до навколишньої ситуації, а також зростає нервове виснаження. Втома може проявлятись у відчуттях слабкості, безсилля, млявості, дискомфорту; супроводжуватись втратою інтересу і мотивації.
Втома негативно позначається на ефективності дій людини, призводить до порушення чутливості, уваги,пам`яті, мислення. Наприклад, у стані втоми у людей можуть виникати різні ілюзії сприйняття об`єктів, з`являється хвороблива чутливість до певних подразників, підвищується конфліктність у взаєминах з оточуючими.
 Некомпенсована відпочинком втома має властивість акумулюватися і досягати критичних рівнів.
На думку дослідників, порушення режиму сну є одним з основним чинників виникнення психічних травм. Людина в стані тривалого дефіциту сну ніби накопичує втому.
Буває, нам здається, що оточуючі нас не розуміють, погода жахлива, матеріал на уроках сприймати вкрай складно, а, насправді,  причина може бути в тому, що людина систематично не висипається і не приділяє достатньо уваги відпочинку.

Психолог   Ольга Казакова